3 Op Reis Molukken Sahil

© BNNVARA

‘3 op Reis’ zwaait af met laatste wereldreis vol muziek, tradities en avontuur

Na jaren vol verre bestemmingen en bijzondere ontmoetingen maakt ‘3 op Reis’ zich op voor de allerlaatste reis. Max Terpstra, Raïsha Zeegelaar, Jurre Geluk, Sahil Amar Aïssa en Eva Eikhout trekken voor het slotseizoen opnieuw de wereld in.

Van de Molukken en het Caribisch gebied tot Finland, IJsland en Italië: de presentatoren zoeken plekken op waar eeuwenoude gebruiken samenkomen met een nieuwe generatie. Daarbij draait het om lokale cultuur, muziek, natuur en bestemmingen die zich van een minder bekende kant laten zien. Het laatste seizoen van ‘3 op Reis’ begint op 23 augustus en is iedere zondag om 19.50 uur te zien bij BNNVARA op NPO 3 en via NPO Start.

Ruud De Wild Neeltje Tuynman
Lees ook Ruud de Wild opnieuw op reis: campertocht naar Frankrijk keert terug op radio én televisie

Max volgt eeuwenoude route door Italië

Max Terpstra trapt de reeks af in Italië, waar hij vanuit Brindisi de historische Via Appia richting Rome volgt. Onderweg maakt hij in Puglia kennis met de wereld van olijfolie, waagt hij zich aan de traditionele pizzica en bezoekt hij de beroemde grotten van Matera. Ook duikt Max in Benevento in verhalen over heksen. In Rome reist hij per scooter langs verschillende tijdperken, van het Forum Romanum en zestiende-eeuwse kunst tot ‘La Dolce Vita’ uit de jaren zestig en het huidige nachtleven van Trastevere. Later in het seizoen staat ook Slovenië op zijn programma.

Raïsha en Sahil duiken in lokale culturen

Raïsha Zeegelaar trekt door het Caribisch gebied en gaat op Barbados op zoek naar de Bajan-identiteit. Ze ontdekt er onder meer Landship, road tennis en het Oistins Fish Festival. Op Jamaica belandt Raïsha midden in de dancehallscene van Kingston en ontmoet ze in de bergen een Marron-gemeenschap die haar tradities levend houdt. Vervolgens reist ze ook door Portugal, van Porto en de Dourovallei tot Nazaré, de Berlenga-eilanden, Cascais en natuurpark Arrábida. Sahil Amar Aïssa kiest voor de Molukken. Op Ambon spreekt hij jonge hiphopartiesten en muzikanten die de traditionele Tahuri bespelen. Via Seram en Haruku reist hij verder naar de Kei-eilanden, waar hij ontdekt hoe de Sasi-traditie bijdraagt aan de bescherming van de natuur.

Jurre en Eva zoeken het hoge noorden op

Jurre Geluk reist via Duitsland en Denemarken naar IJsland. In Hamburg verkent hij de rebelse wijk St. Pauli, waarna hij via Hirtshals per boot koers zet naar het eiland. Daar maakt Jurre een roadtrip richting Reykjavik en ziet hij hoe bewoners zich gezamenlijk inzetten voor hun omgeving. Zo ontmoet hij mensen die de natuur beschermen en helpt hij families die ’s nachts verdwaalde papegaaiduikers redden. Eva Eikhout reist ondertussen naar Finland. In Helsinki onderzoekt ze wat er schuilgaat achter de bekende Finse stilte, ontmoet ze een modeontwerper, maakt ze kennis met de oude zangtraditie runolaulu en belandt ze op een rave in het bos. In het Finse Merengebied gaat Eva vervolgens op zoek naar de zeldzame Saimaa-ringelrob en verdiept ze zich in Koli National Park en Tampere in de Finse natuur-, sauna- en sportcultuur.

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien