Amsterdam Gouden Televiezier Ring

Floortje Dessing viert 55ste verjaardag

Floortje Dessing is vandaag, 31 augustus, 55 jaar geworden.

Floortje Dessing werd op 31 augustus 1970 geboren in Heemstede. Sinds de jaren ’90 behoort ze tot de bekendste gezichten van de Nederlandse televisie. Met haar reisprogramma’s, waaronder ‘RTL Travel’, ‘3 Op Reis’ en later ‘Floortje Naar Het Einde Van De Wereld’, wist Floortje miljoenen kijkers te inspireren met verhalen over bijzondere mensen en afgelegen plekken overal ter wereld. Voor ‘Floortje Naar Het Einde Van De Wereld’ ontving Floortje in 2016 de Gouden Televizier-Ring, een bekroning op haar jarenlange werk als reispresentatrice. Naast haar televisiecarrière is Floortje ook ondernemer. Met haar fairtradewinkels Nukuhiva, in Amsterdam en Utrecht, zette ze duurzame mode stevig op de kaart. Daarnaast bouwde ze een naam op als schrijfster van populaire reisboeken, waaronder ‘100 Wereldplekken Die Je Gezien Moet Hebben’ (2004), ’25 Wereldroutes Die Je Gedaan Moet Hebben’ (2007), ‘De Favoriete Plekken Van Floortje Dessing’ (2008) en ‘365 Dagen Onderweg’ (2010).

De tekst gaat verder onder de post.

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door Floortje Dessing (@floortjedessing)

Zware operatie
Afgelopen jaar stond voor Floortje Dessing volledig in het teken van haar gezondheid. In ‘LINDA.’ vertelde ze openhartig dat ze een zware operatie moest ondergaan vanwege endometriose. Deze aandoening treft alleen vrouwen en ontstaat wanneer baarmoederslijmvliesachtige cellen buiten de baarmoeder groeien, bijvoorbeeld rond de eierstokken, darmen of zelfs andere organen. Dat kan hevige pijn, vermoeidheid en in sommige gevallen ook vruchtbaarheidsproblemen veroorzaken. Omdat endometriose nog altijd relatief onbekend is en vaak pas laat wordt ontdekt, wil Floortje met haar verhaal meer bewustwording creëren. Op Instagram schreef ze: “Het is zover: tijd om, nog ietwat aarzelend, uit de cocon te kruipen waar ik het afgelopen jaar in heb gezeten. Morgen komt het nieuwe nummer van LINDA. uit, waarin ik vertel wat mij het afgelopen jaar is overkomen. Vorig jaar heb ik in het Erasmus MC een zware ingreep aan o.a. mijn lever ondergaan vanwege een ziekte die ik al lange tijd heb: endometriose.Ik heb lang getwijfeld over het interview, omdat ik nog aan het herstellen ben, en niet iedereen lastig wil vallen met mijn persoonlijke beslommeringen. Maar uiteindelijk is het toch te belangrijk om dit voor mezelf te houden. Ik hoop hiermee bewustwording te creëren rondom deze tot nu toe nog niet heel bekende ziekte, die steeds meer vrouwen treft. En laat de nieuwe editie van ‘LINDA.’ nou net over ‘vrouwenziektes’ gaan!”

Nieuwsgierigheid
Floortje gaf daarbij toe dat het vreemd voelde om zo’n persoonlijk verhaal te delen: “Het voelt wat onwennig om dit nu zo naar buiten te brengen, helemaal omdat ik tot nu toe in mijn kleine wereldje zat waar ik in alle rust kon herstellen. Maar nu voel ik me sterk genoeg om er toch op een zelfgekozen moment mee naar buiten te treden. Waar ik ontzettend dankbaar voor ben, is het feit dat mijn vrienden en familie mij het afgelopen jaar enorm in de luwte hebben gehouden – op mijn eigen verzoek. Ik begrijp heel goed dat de buitenwereld graag wil weten waarom je als televisiepersoonlijkheid opeens van de radar verdwijnt, en dat mensen op zoek gaan naar de reden daarvan. Maar soms is datgene wat je overkomt te groot om te delen, en heb je alle tijd nodig om het zelf te plaatsen en überhaupt te begrijpen wat je overkomt. Ik weet dat deze nieuwsgierigheid vaak goed bedoeld is, en we hebben als mediapersoonlijkheid ook gekozen voor een leven in de schijnwerpers. Maar dat neemt niet weg dat je ook in dit vak soms even de rust moet hebben om bij te komen van dingen die veel van je vragen.” Tot slot keek Floortje voorzichtig vooruit: “Voor de rust die ik heb gekregen in dit intense en moeilijke jaar, ben ik iedereen heel erg dankbaar. Als alles goed blijft gaan, kan ik de komende tijd weer langzaam mijn redactionele werkzaamheden oppakken, en daarna voorzichtig gaan reizen. Op z’n vroegst begin 2026 hoop ik weer een programma te kunnen aanleveren. Alle dank voor alle hartverwarmende berichten: dat heeft me immens goed gedaan❤️.” Eerder deze week werd bekend dat Floortje in Canada inmiddels de eerste nieuwe aflevering van haar reisprogramma ‘Floortje Naar Het Einde Van De Wereld’ heeft opgenomen, die naar verwachting in het voorjaar van 2026 op NPO 1 te zien is.

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door Floortje Dessing (@floortjedessing)

 Foto: ANP

Uit andere media


Meer van Menno