Do Vervangt Glennis Grace In Ahoy

Zangeres Do viert 44e verjaardag

Vandaag, 7 september, viert zangeres Do haar 44e verjaardag.

Do zag op 7 september 1981 als Dominique Rijpma van Hulst het levenslicht in Valkenswaard. In haar jeugd leek ze een mooie tenniscarrière tegemoet te gaan en op haar vijftiende bereidde ze zich zelfs voor op Wimbledon, het oudste en meest prestigieuze tennistoernooi ter wereld dat jaarlijks in Londen wordt gehouden. Een zware blessure maakte daar echter abrupt een einde aan. Do koos vervolgens voor de muziek en kreeg na een eerste optreden in café Old Dutch in haar geboortestad Valkenswaard direct een platencontract aangeboden.

LEES OOK: Zangeres Numidia betrokken bij mysterieus verkeersongeval

De tekst gaat verder onder de video.

‘Heaven’

In 2001 werd Do door DJ Sammy gevraagd om een trance-versie van ‘Heaven’ van Bryan Adams op te nemen, samen met producer Yanou. De single verscheen in 2002 en groeide wereldwijd uit tot een grote hit. Dankzij dit succes werd ‘Heaven’ later ook uitgebracht in een akoestische balladversie, die eveneens hoge posities in de hitlijsten bereikte.

De tekst gaat verder onder de video.

De prijs voor Beste Zangeres

In 2004 nam Do met Marco Borsato het duet ‘Voorbij’ op. Het liedje werd een groot succes en behaalde snel de eerste plaats in de hitlijsten. Tijdens de TMF Awards mocht Do bovendien de prijs voor Beste Zangeres in ontvangst nemen. Kort daarna volgde haar single ‘Love Is Killing Me’, waarmee ze een nieuwe muzikale kant liet horen. Het nummer schopte het tot de zesde plek in de Top 40. Haar debuutalbum ‘Do’ kwam binnen op nummer drie in de Album Top 100. Niet veel later bracht Do de single ‘Angel By My Side’ uit. Dit nummer was de titelsong van de film ‘Ellis In Glamourland’ met Linda de Mol en kwam op de tiende plaats in de Top 40.

De tekst gaat verder onder de video.

Zwarte bladzijde

In 2005 werkte Do mee aan de benefietsingle ‘Als Je Iets Kan Doen’ van Artiesten voor Azië. Samen met onder anderen Guus Meeuwis, Marianne Weber, DI-RECT, Ruth Jacott en Jim Bakkum zong ze mee op de plaat die volledig ten goede kwam aan de slachtoffers van de tsunami, vlak na Kerst 2004. De single kwam direct op nummer één in de Top 40. Een zware periode volgde in augustus 2005, toen haar muzikale begeleider en goede vriend Glenn Corneille omkwam bij een auto-ongeluk. Do besloot daarop een pauze te nemen, maar maakte haar nieuwe album met hulp van producers Stephan Geuzenbroek en Frans Hendriks toch af. In maart 2006 verscheen de single ‘Follow Me’, oorspronkelijk uitgebracht door Melanie C. Glenn Corneille herschreef het arrangement speciaal voor Do, waardoor het nummer een nieuwe betekenis kreeg. ‘Follow Me’ werd een bescheiden hit en verscheen als voorproefje van haar tweede album.

De tekst gaat verder onder de video.

‘Beste Zangers’

Do deed in 2006 mee aan een speciale oudejaarsuitzending van ‘Dancing With The Stars’. Samen met danser en choreograaf Koen Brouwers danste ze een spetterende samba, waarmee ze de aflevering wisten te winnen. Een jaar later begon Do aan de repetities voor de hoofdrol in de musical ‘Assepoester’, die in de Efteling draaide tussen november 2007 en maart 2008 en ruim 90.000 bezoekers trok. Ook in 2011 was Do in een bijzonder iets te zien: zij vertolkte de rol van Maria in ‘The Passion’, het muzikale paasevenement dat live vanuit Gouda op televisie werd uitgezonden. In 2011 deed Do mee aan ‘De Beste Zangers Van Nederland’ (nu ‘Beste Zangers’). Haar uitvoering van André Hazes’ klassieker ‘Zij Gelooft In Mij’ werd zo positief ontvangen dat ze een aangepaste versie, ‘Hij Gelooft In Mij’, uitbracht. Het liedje kwam direct hoog binnen in de hitlijsten en bereikte de eerste plaats in de Single Top 100. Naast dit succes bracht Do begin 2014 ook een album met kinderliedjes uit, ‘Drie Kleine Kleutertjes En Een Dappere Dodo’, en maakte ze een persoonlijke single, ‘Ik Wacht Hier Op Jou’, die ze schreef voor haar ongeboren zoon. In 2015 keerde Do terug in ‘Beste Zangers’. Do trouwde in 2007 met Marc Verschoor. Hoewel het huwelijk in 2010 eindigde, vonden de twee elkaar in 2012 opnieuw. Do en Marc zijn samen de ouders van een zoon en een dochter.

Foto: ANP

Uit andere media


Meer van Menno