Tina de Bruin onthult pijnlijke jeugd in ‘Open Casa’
23 december 2025
Actrice Tina de Bruin blikt in de kerstserie van ‘Open Casa’ terug op een jeugd die ze ingewikkeld en pittig noemt.
Tina de Bruin zegt dat ze pas later besefte hoe ongewoon haar situatie was. Haar ouders waren zestien en negentien toen ze haar kregen: “Gewoon kinderen eigenlijk nog”. Na vijf jaar verhuisde ze naar haar opa en oma, die haar verder opvoedden. Over die periode schrijft ze deels in haar roman.
Jeugd vol onbegrip
Het lastigste was niet begrijpen wat er speelde. “En ik voelde wel: ik moet hier niet te veel over praten”, zegt ze: “Dus ik heb ook eigenlijk nooit iets gevraagd en er werd mij ook niets verteld.” Antwoorden kwamen niet, noch van ouders, noch van grootouders. Samen met haar therapeut analyseerde ze later de situatie om van het trauma los te komen. Haar vermoeden is dat goed leven terwijl je al beschadigd bent voor haar ouders een opgave was, mede omdat ze er niets aan deden.
Tekst gaat verder onder post.
Geen vader of moeder
In de jaren erna was er geen contact, op enkele bezoek van haar vader na. Als hij langskwam voelde hij niet als een vader maar als een oom. Hij deed zijn best, zo nam hij een fiets voor haar mee, maar een echte band kwam er niet, vertelt de actrice. Ze zocht lang naar een moeder zoals in boeken: iemand die vraagt naar de schooldag, thee inschenkt en een complimentje geeft. Die hoop bleef, maar ze leerde ermee leven. Zelf hoopt ze een betere moeder te zijn, al erkent ze dat er sprake van overcompenseren kan zijn. Uit angst wilde ze tot haar achtendertigste geen moeder worden. Op een gegeven moment wilde ze het juist heel graag en nu is ze er blij mee: “Het is echt wel een cadeau.”
Lees ook: Het wordt een pittige kerst voor Tina de Bruin
FOTO: ANP
Uit andere media