Jeroen van der Boom heeft een boodschap aan drinkende collega’s: alcohol & werk gaat niet samen!
15 januari 2026
Jeroen van der Boom draait al jaren mee aan de top, maar de nieuwe lichting sterren? Die kan volgens de Topper nog wel wat leren. Want Jeroen ziet met lede ogen aan hoe de nieuwe generatie artiesten soms de kantjes eraf loopt. Hij is klaar met de ’bacardicultuur’ en spreekt duidelijke taal. ”Je bent aan het werk, gedraag je daar dan ook naar.”
Jeroen, je draait inmiddels al heel wat jaren mee aan de absolute top. Als je kijkt naar de jonge honden in het vak, voel je dan de behoefte om hen te waarschuwen voor de valkuilen van de roem?
”Zeker! Ik zeg altijd tegen ze: probeer op jezelf te letten. Want het is echt niet zomaar vanzelfsprekend dat je heel makkelijk gewoon twintig jaar verder bent in dit vak. Dat is echt geen automatisme. De verleidingen zijn groot en de druk is soms enorm, maar als je niet oppast, lig je er zo uit.”
We hebben het de afgelopen tijd wel vaker gezien bij collega’s. Neem nu Tino Martin, die herhaaldelijk in het nieuws kwam vanwege vermeend overmatig drankgebruik tijdens optredens. Neem je hem dan nog apart, of gaat dat contact niet zo ver?
”Kijk, dat heeft allemaal te maken met de druk en weet ik veel wat. Wat ik jammer vind – en dan bedoel ik niet eens zozeer specifiek Tino, want ik denk dat hij het inmiddels behoorlijk goed onder controle heeft – is die cultuur eromheen. De nieuwe generatie roept tegenwoordig heel snel op social media: ’Wat gaan we vanavond doen? Lekker een bacootje drinken!’ Dan denk ik: hoezo moet ik dat weten, joh? Pak gewoon een 0.0, je bent aan het werk! Die ’bacardicultuur’ moeten ze er gewoon uitgooien.”
Je vindt dus dat er een gebrek aan discipline is?
”Het is heel simpel: als je werkt, of dat nu ’s middags of ’s avonds is, dan ga je niet van tevoren drinken. Na afloop doe je dat maar lekker thuis, maar ook niet in het zicht van de mensen. Dat heeft een icoon als Lee Towers ook nooit gedaan. En kijk naar Gerard Joling, die drinkt ook nooit voor een optreden. Dat is de professionaliteit die bij dit vak hoort.”
Ons gehele geruchtmakende gesprek met Jeroen staat deze week in Party!
Foto: Talpa
Uit andere media