Monica Geuze

Last van griep? Bij dit wondermiddel zweert Monica Geuze

In de podcast ‘Geuze & Gorgels’ komt manukahoning voorbij als middel waar Monica Geuze en Kaj Gorgels opvallend enthousiast over zijn.

Kaj Gorgels noemt het zijn grote uitgave van dat moment: hij kocht manukahoning, 550 mg voor 150 euro. Hij vindt het zó lekker dat hij het zo zou weglepelen, “met een soeplepel”. Monica Geuze vindt de smaak minder, maar volgens haar werkt het wel als je ziek bent. Dé tip die je wilt lezen met de huidige griep die heerst dus.

Lees ook: Monica Geuze wordt emotioneel in podcast: ‘Had het even zwaar’

Manukahoning als grote uitgave

Kaj vertelt dat hij recent flink investeerde in manukahoning. De prijs schrikt hem niet af, want hij is er dol op en zou het zonder moeite direct uit de pot eten. Monica deelt die liefde voor de smaak niet, maar benadrukt wel het effect tijdens ziekte, zegt ze.

Tekst gaat verder onder podcast.

Monica’s gebruiksritueel thuis

Monica beschrijft precies hoe ze het geeft aan haar dochter. “Lizzy was laatst ziek, ik geef haar drie dagen achter elkaar een theelepel manukahoning, gewoon hup: gelijk in je mond en doorslikken. Niet in thee.” Volgens haar knapte Lizzy daar snel van op. Kaj bevestigt daarbij dat je de honing niet warm moet laten worden. De tip sluit aan op Monica’s manier: rechtstreeks innemen in plaats van door een warme drank.

Klein minpuntje, grote lof

Er is wel iets te mopperen: de honing komt in een plastic potje en na een paar keer gebruiken plakt de deksel vast. Desondanks blijft voor Kaj de slotsom helder: “Ik vind het een wondermiddel.” Voor wie de griep wil aanpakken, hier kun je de honing online bestellen:

Foto: ANP

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien