Cast bezig met opnames van The Passion: Joris Linssen tussen discipelen te zien
26 februari 2026
De opnames voor ‘The Passion’ in Drenthe zijn in volle gang. Op verschillende, geheime locaties komt de cast deze week bijeen om enkele scènes alvast te spelen.
Onder meer Milan van Waardenburg, Thomas van der Vlugt en Bas Ragas zijn erbij. Eén van de plekken waar gedraaid wordt voor ‘The Passion’, is het Shakespeare Theater in Diever, dat voor even is omgetoverd tot filmset.
Lees ook: Roxeanne Hazes, Anouk Maas en anderen in The Passion 2026
Shakespeare Theater verandert in filmdecor
RTV Drenthe-verslaggever Josien Feitsma mocht achter de schermen meekijken en zag het theater volledig in dienst staan van de productie. “Het is bijzonder om te zien hoe een locatie zoals het Shakespeare Theater ineens een decor wordt van een immense productie.” Volgens Josien is vooral de drukte opvallend, juist op een plek die normaal door publiek wordt gevuld. “Ik heb hier vaker volle banken gezien als het openluchttheater vol zit met honderden mensen, maar nog nooit heb ik het hier zo vol gezien met alleen maar mensen van de crew.” Ook rondom de locatie is het een komen en gaan van voertuigen en materiaal. “Alleen al de parkeerplaats is gevuld met vrachtwagens van de catering en techniekwagens.”
Tekst gaat verder onder foto achter de schermen.
Meerdere plekken in Westerveld
De liveshow van The Passion is dit jaar voor het eerst in Drenthe en met de hoofdlocatie in Dwingeloo ook voor het eerst in een klein dorp. De KRO-NCRV kiest ervoor om op verschillende plekken in de gemeente Westerveld te draaien, maar wil zo lang mogelijk geheimhouden om welke locaties het precies gaat. Eerder liet wethouder Jacob Boonstra (CDA) wel weten wat hij graag wil laten zien van de gemeente: de authentieke dorpen, de ongerepte natuur in de Nationale Parken en het cultuurhistorische UNESCO Werelderfgoed van de Koloniën van Weldadigheid.
Thema ‘Kom Dichterbij’ en live-uitzending
Het thema van The Passion 2026 is ‘Kom Dichterbij’. Dat geeft volgens de organisatie een dubbele lading aan het Paasverhaal en sluit aan bij de verschillende locaties die zijn gekozen. The Passion 2026 wordt live uitgezonden vanuit Dwingeloo op 2 april om 20.30 uur bij KRO-NCRV op NPO 1. Ook The Passion Hemelvaart wordt in 2026 in de gemeente Westerveld gehouden.
Tekst gaat verder onder foto met discipelen.

Discipelen zichtbaar op foto
Tijdens de live-uitzending bestaat de groep discipelen dit jaar uit acteurs Stijn Fransen, Sabine Koning, Lisanne Dijkstra en Sergio Hasselbaink. Ook presentator Joris Linssen sluit aan, net als ‘Boer zoekt vrouw’-boerin Annemiek Koekoek. Verder maken musicalacteur Luuk Haaze en influencer en kickbokser Rachel John deel uit van de discipelen.
Bron informatie opnames: RTV Drenthe. Foto discipelen KRO-NCRV / Sander Mulkens
Uit andere media