Kees van der Spek

Kees van der Spek is voorstander van legaliseren drugs

In ‘RTL Tonight’ pleit Kees van der Spek voor het legaliseren van cannabis. In het gesprek zet hij zijn standpunt af tegen de zorgen die aan tafel worden uitgesproken over de gevolgen van wietgebruik.

Beau van Erven Dorens wijst erop dat wiet ook drugs is en dat mensen eraan onderdoor kunnen gaan. Daartegenover zet Kees van der Spek een vergelijking met alcohol en de manier waarop dat vrij verkrijgbaar is.

Lees ook: Het engste moment in de carrière van Kees van der Spek

Cannabis naast alcohol

Kees voert aan dat de maatschappelijke reactie op alcohol veel milder is dan op cannabis: hij stelt dat hij zonder problemen grote hoeveelheden sterke drank kan kopen, terwijl daar “niemand iets van zegt”. Daarmee benadrukt hij volgens eigen redenering het verschil in behandeling tussen middelen die allebei schade kunnen veroorzaken.

Tekst gaat verder onder video.

Van gedogen naar legaliseren

Ook verwijst Kees naar ervaringen in Noord-Amerika en zegt hij: “Het gebruik is niet super veel toegenomen.” Daarnaast haalt hij aan dat in de jaren 70 verschillende drugssoorten uit elkaar zijn getrokken met het idee softdrugs te gedogen om de link met harddrugs en het criminele milieu te verkleinen. Dan voegt hij toe: “Maar ja: als je het ene helemaal legaliseert en het andere niet…” Uiteindelijk trekt hij het breder dan alleen cannabis: volgens Kees moeten alle drugs worden gelegaliseerd: “Diep in mijn hart wel”.

Foto: ANP

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien