Gover Meit

Waarom de helft van het publiek van Gover Meit wegliep tijdens zijn show

De eerste Belgische try-out van cabaretier Gover Meit in Sint-Niklaas zorgde de voorbije dagen voor veel ophef.

De foyer was uitverkocht, maar na twee uur was nog maar de helft van het publiek over. Wie een klassieke comedyshow verwachtte, kwam bedrogen uit: de zaal bleef de hele tijd pikdonker en veel bezoekers vertrokken verbijsterd. In de talkshow ‘De tafel van Gert’ gaf Gover Meit zelf uitleg bij wat er gebeurde.

Lees ook: Zet Gover Meit in de jury bij ‘De Slimste Mens’ en het resultaat is chaos

Test van de grenzen

Volgens Gover Meit was de leegloop geen toeval, maar een bewuste proef. “De Belgen hebben maandenlang naar mij geroepen: ‘Wat je ook gaat doen op het podium, we gaan het leuk vinden. Wij zijn niet zoals de Nederlanders, wij blijven wel zitten.’ Toen dacht ik: ja, dat moet ik toch even testen.” De cabaretier zegt dat hij bewust wilde opzoeken waar de grens lag. “De enige manier om de ondergrens te kennen, is om er ver onder te gaan zitten”, vertelde hij aan Gert Verhulst.

Tekst gaat verder onder video.

Snelle omarming in België

Dat de zaal in Sint-Niklaas half leegliep, ziet Gover dan ook niet als een mislukking, maar als les. Na zijn passage in ‘De slimste mens ter wereld’ merkte hij hoe snel het Vlaamse publiek hem in de armen sloot, en dat vond hij naar eigen zeggen ook beklemmend. “Ik vind onvoorwaardelijke liefde problematisch”, zei de cabaretier. “Liefde moet je verdienen, vertrouwen moet je verdienen. Ik vond dat het wel heel erg snel ging in België. Dat iedereen mij na een paar afleveringen van ‘De slimste mens’ omarmde zonder er eigenlijk bij stil te staan dat ik een experimenteel theatermaker ben.”

Voorstelling voor alle zintuigen

Meit benadrukt dat de voorstelling volgens hem wel degelijk visueel is, maar dan op een andere manier. “Het is een voorstelling die ook door blinden en slechtzienden evenzeer gewaardeerd kan worden”, aldus de cabaretier. De focus lag volgens hem op de andere zintuigen: “Mensen hebben mij geroken, ze hebben mij geproefd, ze hebben mij gevoeld en ze hebben mij gehoord.” Intussen heeft hij de show al aangepast na de bewuste try-out. “Na die eerste try-out in Sint-Niklaas heb ik er nog twee gespeeld die al een heel stuk leuker waren”, besloot hij.

Bron: AD. Foto: ANP

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien