Ali B over zaak Naomi: ‘Erg dat dit wordt gebruikt om mij bij mijn kinderen weg te halen’
24 maart 2026
Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is dinsdag begonnen bij het gerechtshof in Amsterdam.
Eerst werd de zaak van Naomi besproken, die zegt dat zij tijdens een schrijverskamp door Ali B is aangerand en verkracht. Eerder werd hij voor verkrachting veroordeeld, terwijl hij voor aanranding werd vrijgesproken wegens onvoldoende steunbewijs. Ali B ging dinsdag opnieuw in op zijn herinneringen aan die dag, het onderzoek en de getuigenverklaring die door de rechtbank als steunbewijs werd gezien.
Lees ook: Ali B noemt zichzelf ‘symbool van MeToo-discussie’
Kamer en herinneringen
Ali B zei opnieuw dat hij zich weinig kan herinneren van het schrijverskamp in Heiloo. De raadsheer hield hem voor dat hij vooral eerlijk moest aangeven wanneer hij iets niet meer weet. Ook kwam opnieuw de kamer ter sprake waar hij Naomi aantrof terwijl zij seks had met Ronnie Flex. Eerder verklaarde Ali B dat dit zijn eigen kamer was, maar daar durft hij nu niet meer zeker van te zijn. Ronnie Flex heeft bij de raadsheer-commissaris opnieuw verklaard dat hij zich een woordenwisseling herinnert toen Ali binnenkwam, maar niet meer weet wat er precies is gezegd.
Tekst gaat verder onder video.
Kritiek op het onderzoek
Ali B stelde in de rechtszaal dat er geen gedegen onderzoek is gedaan naar de beschuldiging van aanranding. “Ik ben vervolgd voor iets dat niet is onderzocht. Dat is heftig”, zei hij daarover. Volgens Ali en zijn advocaat is tijdens het politieonderzoek niet goed genoeg doorgevraagd, onder meer bij Ronnie Flex. Ook wezen zij erop dat Ronnie Flex en Bokoesam volgens hen wel zijn gehoord over de verkrachting, maar niet over de aanranding. De advocaat-generaal weersprak die kritiek en stelde dat er wel degelijk zorgvuldig onderzoek is gedaan.
Getuigenverklaring en tapgesprekken
Later werd geciteerd uit tapgesprekken tussen Ali B en zijn toenmalige vrouw Breghje Kommers. Volgens het gerechtshof blijkt daaruit dat hij wel een beeld had van Naomi toen hij werd geconfronteerd met de beschuldigingen uit het programma ‘BOOS’. Ali blijft erbij dat hij niet wist wie zij was. Ook noemde hij het “bizarre situatie” dat Naomi hem na het schrijverskamp om een lift zou hebben gevraagd, omdat dat volgens hem niet past bij de beschuldiging van verkrachting. De raadsheer merkte daarbij op dat gedrag van vrouwen die seksueel geweld meemaken niet altijd eenduidig is.
Tekst gaat verder onder video.
Emotionele reactie
Ali B uitte ook stevige twijfels over de verklaring van de vrouw die Naomi huilend bij een busstation in Heiloo zou hebben gevonden. Volgens hem klopt de omschrijving van Naomi niet: ze sprak over een blonde vrouw, Naomi is niet blond. Ook zitten er volgens Ali tegenstrijdigheden in het verhaal over wanneer Naomi voor het eerst over het incident vertelde. Geëmotioneerd zei Ali over die verklaring: “Ik vind het erg dat dit wordt gebruikt om mij bij mijn kinderen weg te halen.” De advocaat-generaal bracht daartegenin dat de getuige eerder juist had verklaard dat zij niet meer wist hoe Naomi eruitzag en niet meteen sprak van een blonde vrouw. Ook werd Ali geconfronteerd met zijn eerdere omschrijving van zichzelf als “braaf”, waarop hij benadrukte dat hij wel is vreemdgegaan, maar altijd met wederzijdse toestemming.
Bron: Nu.nl; Foto: ANP
Uit andere media