Dodelijke schietpartij na prank call: YouTuber Rouand YT mocht eerder geen prank calls meer doen
23 april 2026
YouTuber Rouand YT heeft na een eerdere ontkenning toch toegegeven dat hij op nieuwjaarsdag een video opnam met Efe Y., de man die wordt verdacht van een dodelijke schietpartij in Amsterdam. Opvallend is dat de YouTuber in een oudere video juist vertelde dat hij geen prank calls meer mocht doen.
Woensdag reageerde Rouand YT nog fel op de beschuldiging dat hij op 1 januari had gebeld. Een dag later kwam hij daarop terug via zijn advocaat. Daarmee krijgt de zaak rond de prank call, die voorafging aan de fatale schietpartij, een nieuwe wending.
Lees meer: Uitspraak moordzaak Peter R. de Vries: verdachten krijgen geen levenslang
Ontkenning teruggedraaid
Tegen Het Parool zei de YouTuber woensdag nog: “Dit is te gek voor woorden. Ik word er nu van beschuldigd op 1 januari te hebben gebeld. Ik was toen met familie en vrienden, ben niet live geweest en heb toen geen prank gedaan.” Donderdag liet zijn advocaat Gerald Roethof weten dat die ontkenning wordt rechtgezet. “Cliënt heeft gisteren, mede door een onduidelijkheid voor hem over de datum, als eerste reactie een video opgenomen waarin hij de prank ontkent”, zei de advocaat. “Bij een nadere analyse van de inmiddels bij cliënt bekende informatie, moet hij deze ontkenning rectificeren. Cliënt betreurt de ontstane verwarring.”
Prank call voorafgaand aan schietpartij
Volgens het OM kreeg Efe Y. op nieuwjaarsavond een zogeheten prank call van Rouand YT, die tegen betaling en in opdracht van kijkers telefoongrappen uithaalt. De opdracht was om Y. te bellen en “een gangsterverhaal” te vertellen. Na een felle woordenwisseling zou Y. naar “die blauwe brug” in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam zijn gegaan. Daar schoot hij volgens het OM op drie tieners die niets met de prank call te maken hadden. Twee jongens van 16 en 18 jaar overleefden dat niet, een 17-jarige jongen wist te ontkomen.
Eerder al problemen om prank calls
De YouTuber, die buiten YouTube Rouand Saadoe schijnt te heten, heeft bijna 100.000 abonnees en plaatst wekelijks prankvideo’s. In december 2023 vertelde hij in de video ‘Ik ben vrij van de gevangenis’ dat hij drie dagen had vastgezeten op het politiebureau in Haarlem. Daarin zei hij dat hij eerst niet besefte hoe serieus de situatie was, totdat hij moest overnachten op het bureau. Volgens Rouand ging het om uitspraken die hij deed toen hij naar eigen zeggen “losbandig” was. “Mensen die het een beetje hebben gevolgd weten dat ik toen was losbandig was met het filmen en de woorden die ik gebruikte zoals ‘Ik kom naar beneden en ik neem dit en dit mee’, mensen weten wel wat ik heb gezegd. Dat wordt door de politie super serieus opgepakt.” In diezelfde video zei hij ook dat hij geen prank calls meer mocht doen en dat hij daarmee akkoord was gegaan.
Uit andere media