Shorttracker Sven Roes terug in Nederland na vermissing
13 juli 2026
Shorttracker Sven Roes is zondag teruggekeerd naar Nederland nadat hij enige tijd vermist was.
De 26-jarige shorttracker is herenigd met zijn familie en verkeert in goede gezondheid, meldt schaatsbond KNSB. De bond laat weten dat de familie van Sven Roes nu behoefte heeft aan rust en privacy.
Collega’s Sven Roes sloegen alarm
Ruim twee weken geleden sloegen meerdere shorttrackcollega’s alarm vanwege de vermissing van Roes. De vermissingsoproep werd massaal gedeeld op sociale media. Onder anderen Jens en Melle van ’t Wout, Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Friso Emons, Teun Boer en Diede van Oorschot vroegen hun volgers om naar de shorttracker uit te kijken en zijn signalement te verspreiden. Ook zijn vriendin deelde de oproep.
Auto gevonden op Schiphol
Enkele dagen later werd de auto van Sven op Schiphol aangetroffen. Daarna kwam zijn familie met hem in contact en werd bekendgemaakt dat hij een teken van leven had gegeven. “Wij blijven met veel vragen achter”, stond toen in de verklaring.
Familie vraagt om rust
“De familie en Sven willen iedereen bedanken voor hun steun, aandacht en betrokkenheid, maar zij hebben nu behoefte aan rust en privacy”, staat in een nieuwe verklaring van de KNSB. “Zij gaan ervan uit dat dit wordt gerespecteerd.” De schaatsbond gaat niet verder op details in en beschouwt de kwestie vanaf nu als een privéaangelegenheid.
Uit andere media