Hier leerde zanger Ferry de Lits zijn vriendin kennen
30 juli 2026
Zanger Ferry de Lits, van wie eerder deze zomer de single ‘Baco In Monaco’ verscheen, was zestien toen hij voor het eerst in La Carihuela kwam. Sindsdien is hij er altijd blijven terugkomen.
Twee jaar geleden leerde Ferry de Lits er zijn huidige vriendin kennen. Als hij geen zanger was geworden, had hij allang in Zuid-Spanje gewoond. Tegen Party zegt hij daar nu pas aan te denken als hij met pensioen is.
Al vele jaren terug
Ferry komt al 25 jaar veel in La Carihuela in Spanje. “Mijn zus woont deels in La Carihuela en deels in Nederland. Toen ik er voor het eerst kwam, was ik nog vrij jong. Nederlandstalige muziek was toen al helemaal mijn ding en dat leefde daar enorm.” Zijn vakanties daar bestaan uit zon, zee en strand. “En heel veel naar de kroeg, haha. Het mooie van La Carihuela is dat iedereen, ook de bekendere artiesten, er gewoon lekker naar het strand kan. Mensen staan daar niet in de rij voor een foto. Als dat wel zo was, zou dat ook geen probleem zijn, maar in La Carihuela kun je gewoon je eigen ding doen.”
Geen korte vakantieliefde voor Ferry de Lits
Een kortstondige vakantieromance heeft Ferry nooit gehad. “Een vakantieliefde voor een weekje en daarna zeggen: bedankt en tot ziens, dat heb ik nooit gehad. Wel heb ik op vakantie mijn huidige vriendin leren kennen. Ze is Nederlands en ik ben heel blij met haar.” De ontmoeting vond twee jaar geleden plaats in La Carihuela. “Zij was daar vroeger als kind een paar keer met haar ouders geweest, daarna nooit meer. Toen wij elkaar ontmoetten, was ze tijdens de feestweek voor het eerst in al die jaren weer terug in La Carihuela.”
La Carihuela is dus een belangrijke plek voor Ferry. Maar waarom woont hij er nog niet? “Als ik niet zou zingen, dan zou ik daar denk ik al hebben gewoond. Niet per se in La Carihuela, maar net daarbuiten. Wel in Zuid-Spanje. Maar ik hoop dat ik nog lang niet met pensioen ga en nog heel lang mag zingen.”
Lees het hele gesprek met Ferry de Lits in Party 31, vanaf 29 juli in de winkels en hier online te bestellen.
Uit andere media