Frans Duijts 16062026 Ajdj (7)

© AJDJ

Frans Duijts kijkt met spijt terug op extreem drukke jaren: ‘Eerste vijf jaar van de opvoeding van mijn kinderen gemist’

Frans Duijts heeft in zijn carrière veel bijzondere momenten meegemaakt, maar privé betaalde hij daar ook een prijs voor. Vooral de eerste jaren van zijn kinderen kan hij niet meer terughalen.

De zanger vertelt in een openhartig interview met Libelle dat hij jarenlang vrijwel voortdurend aan het werk was. Inmiddels heeft Frans Duijts zijn prioriteiten flink bijgesteld en staat zijn gezin voor hem bovenaan.

Frans Duijts 16062026 Ajdj (7)
Lees ook Frans Duijts vertelt voor het eerst zijn complete levensverhaal in nieuwe biografie

‘Ik was die eerste jaren alleen maar aan het werk’

Op het hoogtepunt van zijn drukte gaf Frans meer dan vierhonderd optredens per jaar. Daar kwamen radio- en televisieoptredens nog bovenop. Die enorme werklust zorgde ervoor dat hij belangrijke momenten thuis miste. “Ik heb zelfs de eerste vijf jaar van de opvoeding van mijn kinderen gemist.” Daar kijkt hij nu met spijt op terug. “Bij de eerste keer papa zeggen en de eerste stapjes was ik er niet. Dat is het enige wat ik anders had gedaan in mijn leven, als ik het opnieuw had kunnen doen. Ik was die eerste jaren alleen maar aan het werk. Zingen, radio, televisieoptredens: als ik ergens bij kon zijn, vloog ik erop af. Tegenwoordig noemen ze dat FOMO, fear of missing out. Dat had ik absoluut.”

Burn-out zorgde voor ommekeer

Uiteindelijk kon Frans dat tempo niet blijven volhouden. In 2010 stortte hij naar eigen zeggen volledig in. Na die burn-out begon hij veel bewuster na te denken over de manier waarop hij zijn tijd verdeelde. Ook voor zijn kinderen maakte hij voortaan structureel ruimte. “Na die burn-out heb ik dat bijgesteld. Tot de kinderen naar de middelbare school gingen, hield ik de woensdagmiddag voor ze vrij. Al hadden de koning en koningin gebeld: ik had papamiddag.”

Gezin staat nu bovenaan

Tegenwoordig is er weinig twijfel over wat voor Frans het zwaarst weegt. Zijn drie dochters zijn inmiddels negentien, twintig en eenentwintig jaar en gaan nog altijd graag mee op vakantie met het gezin. Zijn kijk op familie vat hij bij Libelle helder samen. “Familie is voor mij het belangrijkste wat er is. Als ik vandaag alles moet opgeven om mijn gezinnetje bij me te houden, zeg dan maar waar ik moet tekenen.”

Frans Duijts zijn biografie bestel je bij Bruna!

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien