Frans Duijts over dramatische val van tien meter: ‘Je weet niet of er een morgen is’
10 september 2026
Een ernstig ongeluk tijdens sloopwerkzaamheden heeft de kijk van Frans Duijts op het leven voorgoed veranderd. De zanger maakte een vrije val van maar liefst tien meter en moest daarna langdurig revalideren.
In gesprek met Libelle blikt Frans Duijts terug op het moment dat alles zomaar anders had kunnen aflopen. Het ongeluk leerde hem uiteindelijk om minder bezig te zijn met de mening van anderen en meer te genieten van wat hij heeft.
Veiligheidsmiddelen werkten niet
Het ongeluk gebeurde 24 jaar geleden, toen Frans bezig was met het saneren van asbest. Zowel zijn veiligheidsharnas als het net onder hem liet hem in de steek. “Ik was asbest aan het saneren en viel door het dak. Mijn veiligheidsharnas functioneerde niet, en het net dat eronder hing ook niet. Daardoor maakte ik een vrije val van tien meter. Mijn benen raakten beschadigd en ik brak mijn schouder en rug.”
Anderhalf jaar revalideren
Na de val volgde een lange periode van herstel. Frans moest anderhalf jaar revalideren, maar beseft goed dat de gevolgen nog veel ernstiger hadden kunnen zijn. “Ik heb anderhalf jaar moeten revalideren, maar ik ben er nog. En al is het niet meer met het gemak van vroeger: ik kan nog alles. Dat is top. Het had heel anders kunnen aflopen. Je weet niet of er een morgen is, realiseerde ik me. Na die val ben ik anders gaan leven.”
Minder aantrekken van anderen
Die nieuwe kijk op het leven werkte ook door in alledaagse keuzes. Frans vertelt aan Libelle dat hij zich vroeger geregeld inhield omdat hij bang was voor wat anderen van hem zouden denken. “Eerder wilde ik niet in mijn mooie auto rijden en kocht ik niet de caravan die ik het liefste wilde, uit angst voor wat anderen ervan zouden vinden. Zo ben ik opgevoed. Daar trek ik me nu niks meer van aan.” Ook de haast is minder geworden. “Ik sta sowieso relaxter in het leven. Ik heb meer balans en rust. Tien jaar geleden propte ik nog zevenentwintig uur in een dag en negen dagen in de week. Ik jakkerde maar door. Nu denk ik: wat vandaag niet lukt, komt morgen wel.”
Over zijn dramatische val en revalidatie, maar ook over zijn burn-out, buitensporig alcoholgebruik, relatiedipjes en strubbelingen met het vaderschap vertelt Frans Duijts openhartig in zijn biografie die op 6 oktober verschijnt bij Uitgeverij Flinterhin en onder meer in de winkels van Bruna te koop zal zijn. Via www.bruna.nl is het boek nu al te reserveren.
Gister heeft Frans de cover onthuld op zijn social media. De foto is gemaakt door William Rutten.

Uit andere media