Frans Duijts stortte volledig in door extreme werkdruk: ‘Vier weken zat ik daar als een zombie op de bank’
16 september 2026
Frans Duijts kent het artiestenleven al jaren van uitverkochte zalen, feesttenten en grote evenementen, maar achter dat succes ging lange tijd een loodzwaar schema schuil. In 2010 bereikte hij zijn grens.
De zanger vertelt aan Libelle dat hij in zijn drukste periode meer dan vierhonderd keer per jaar optrad. Uiteindelijk kon Frans Duijts niet meer en trok hij zich wekenlang terug op Ibiza.
Meer dan vierhonderd optredens
Ook tegenwoordig zit Frans bepaald niet stil. Hij geeft ongeveer 130 optredens per jaar en houdt zich daarnaast bezig met sloopprojecten, vastgoed en een eigen drankenlijn. Toch is dat aanzienlijk minder dan vroeger. “Er was een tijd dat ik meer dan vierhonderd optredens per jaar gaf, maar dat hield ik na drie jaar niet meer vol.”
‘Ineens kon ik niet meer’
In 2010 volgde de onvermijdelijke klap. Frans schakelde zijn goede vriend John Ewbank in en vroeg of hij terechtkon in diens huis op Ibiza. “In 2010 ben ik als een kaartenhuis in elkaar gestort. Ineens kon ik niet meer, ik was op. Ik belde mijn goede vriend John Ewbank en vroeg of zijn huis op Ibiza vrij was. “Kom maar hierheen,” zei hij meteen. Vier weken zat ik daar als een zombie op de bank, gewoon om bij te komen. Ik besloot: het moet anders.”
Geen moment meer willen missen
Frans ziet inmiddels ook waardoor hij zichzelf jarenlang zo voorbijliep. Iedere mogelijkheid om ergens op te treden of op televisie te verschijnen greep hij aan. “Ik was die eerste jaren alleen maar aan het werk. Zingen, radio, televisieoptredens: als ik ergens bij kon zijn, vloog ik erop af. Tegenwoordig noemen ze dat FOMO, fear of missing out. Dat had ik absoluut.” Na zijn burn-out veranderde hij zijn agenda en maakte hij bewust meer tijd vrij voor zijn kinderen. De extreme werkweken hebben daarmee plaatsgemaakt voor meer rust en balans, al blijft Frans volgens zijn verhaal in Libelle nog altijd actief op meerdere fronten.
Frans Duijts zijn biografie bestel je bij Bruna!
Uit andere media