Heleen van Royen gaat tien uur achter het raam op De Wallen: ‘Ik wil ervaren hoe het voelt’
2 september 2026
Heleen van Royen (61) kiest voor een wel heel opvallende manier om haar nieuwe boek onder de aandacht te brengen. De schrijfster neemt binnenkort maar liefst tien uur lang plaats achter een raam op de Amsterdamse Wallen. Niet alleen als publiciteitsstunt: Heleen wil zelf ervaren hoe het is om bekeken te worden én aandacht vragen voor sekswerkers.
Op dinsdag 29 september neemt Heleen van Royen plaats achter het raam aan de Oudezijds Achterburgwal 43. Daar blijft ze maar liefst tien uur zitten. Haar kleding zal ze, zo vertelt ze aan LINDA., aanpassen aan de bijzondere locatie.
Tien uur achter het raam
“Ik wil aan den lijve ondervinden hoe het voelt om tien uur lang achter het raam te zitten”, legt Heleen uit. Ze wil ervaren hoe het is “om te kijken en bekeken te worden”.
Bezoekers kunnen die dag niet alleen een glimp van de schrijfster opvangen. Tijdens haar verblijf in haar eigen ‘glazen huis’ zal Heleen ook exemplaren van haar nieuwe boek signeren. Wie niet naar Amsterdam kan komen, hoeft het bijzondere experiment overigens niet te missen: de volledige tien uur worden ook live uitgezonden. “Ik verheug me enorm op mijn glazen huis”, aldus Heleen.
Geen onbekende in de erotische wereld
Dat Heleen van Royen juist voor De Wallen kiest, komt niet helemaal uit de lucht vallen. De schrijfster begeeft zich al langer in de erotische branche en is onder meer actief op het 18+-platform F2F. Daar deelt ze dagelijks berichten en video’s met haar abonnees.
Het contact met haar volgers bevalt haar naar eigen zeggen goed. Zo neemt ze geregeld in haar ochtendjas een videoboodschap op om haar abonnees een fijne dag te wensen. Heleen benadrukt dat ze het contact via het platform als veilig ervaart.
Met haar tien uur durende verblijf achter het raam gaat ze nu nog een flinke stap verder. Naast de promotie van haar boek wil Heleen met de actie vooral sekswerkers in een positiever daglicht zetten.
In onderstaande video komt naar voren hoe lezers smullen van het nieuwe ‘seksboek’ van Heleen van Royen…
Video: Talpa
Uit andere media