Plopsaland Grand Opening

Herman Brusselmans ontdekt het vaderschap

De Vlaamse schrijver Herman Brusselmans beleeft een heel nieuwe fase in zijn leven. Op 68-jarige leeftijd staat hij niet alleen bekend om zijn lange carrière, maar ook om zijn rol als vader van de jonge Roman.

Die combinatie levert opvallende, nuchtere inzichten op, precies zoals we van Herman Brusselmans gewend zijn.

Eerste keer Plopsaland Belgium

Voor Herman Brusselmans was een recent bezoek aan Plopsaland Belgium een primeur. “Voor de kleine niet. Die is er voor de tweede keer.” Het uitje draaide dan ook vooral om zijn zoon, want zelf houdt hij zich liever wat afzijdig van de drukte en attracties. “Dat is meer voor Lena, mijn vriendin.”

Die relativerende houding typeert Herman Brusselmans, die zichtbaar geniet van het moment, zonder zichzelf te verliezen in het enthousiasme dat vaak bij jonge ouders hoort.

Vaderschap op latere leeftijd

Het vaderschap kwam laat in het leven van Herman Brusselmans, en dat merkt hij zelf ook. “Wat kun je verwachten? Ik was 65 toen ik mijn eerste kind kreeg. Ik vind het leuk. Ik had mijn carrière eigenlijk al gehad. Ik ben gepensioneerd ook hè.”

Juist dat maakt deze periode voor hem bijzonder. Zonder de druk van werk of ambitie kan hij zich volledig richten op het gezin, iets wat hij duidelijk waardeert.

Nieuwe plannen en oude gewoontes

Herman Brusselmans kijkt ook vooruit. Hij hoopt nog lang van het vaderschap te kunnen genieten en maakt plannen voor de toekomst met zijn gezin. “Na 35 jaar niet te hebben gereden, heb ik een auto gekocht. Waarschijnlijk gaan we in de zomer daarmee naar het zuiden.”

Opvallend is dat hij zich achter het stuur meteen weer op zijn gemak voelde. “Ik ben motorrijder, dus ik ken het verkeer wel.”

Met die nuchtere blik blijft Herman Brusselmans een uniek figuur, zowel in de literatuur als in zijn persoonlijke leven.

Foto: NL Beeld

Uit andere media


Meer van Redactie