Hier dankt Kees van der Spek zijn bijnaam Kees Koek aan
5 februari 2026
Kees van der Spek is een van de bekendste misdaadverslaggevers van Nederland. Al jaren duikt hij met zichtbare vasthoudendheid in zaken over oplichting, fraude en georganiseerde misdaad.
De stijl van Kees van der Spek is direct, soms confronterend, maar altijd gericht op het blootleggen van de waarheid en het geven van een stem aan slachtoffers die zich machteloos voelen.
Lees ook: Het meest beangstigende moment in de carrière van Kees van der Spek
Snoepen & snaaien
Dat serieuze imago kreeg onlangs een luchtige tegenhanger in een uitzending van RTL Tonight, waar Kees toegaf dat hij van snoepen en snaaien houdt. Kees grapte zelf over zijn bijnaam ‘Kees Koek’. Die naam ontstond nadat er tijdens een gesprek een groot pak koekjes op de talkshowtafel kwam, wat zorgde voor een onverwacht en humoristisch moment. Kees vertelde dat zijn guilty pleasure vooral te maken heeft met de zogenaamde Zaanse huisjes van de supermarktketen AH, die met witte chocola zijn bedekt. “Zo’n pak schuif je in één keer naar binnen.” Presentator Beau van Erven Dorens zegt daarop: ‘Wat houdt je tegen?”, waarna de koekjes zo’n beetje door de studio vliegen.
Of Kees ook -heel toepasselijk- van spekkoek houdt, die vraag blijft onbeantwoord…
Foto: ANP / video: RTL
Uit andere media