Hier komt de artiestennaam van Snelle vandaan
6 oktober 2025
In het muziekprogramma ‘Beste Zangers’ stond afgelopen zaterdag Lars Bos centraal, beter bekend als Snelle. Tijdens de aflevering ging het niet alleen over zijn muziek, maar ook over de oorsprong van zijn opvallende artiestennaam.
Jan Smit benoemde in het programma dat veel mensen hem vooral kennen als Snelle. Daarop reageerde de artiest: “Jacq ook.” Hij had het over zangeres Jacqueline Govaert, die ook meedoet dit seizoen en hem meestal bij zijn artiestennaam noemt. Lars vertelde eerder dat hij haar dan Krezip noemt. Toch gaat in persoonlijke omstandigheden de voorkeur uit naar zijn eigen naam.
Lees ook: Wie is de verloofde van ‘Beste Zangers’-deelnemer Snelle?
De oorsprong van ‘snelle’
Toen Jan vroeg waar de naam Snelle vandaan komt, vertelde Lars over zijn jeugdtijd. “Ik was gewoon een hele nette jongen en ineens vond ik het als puber nodig, want dat doe je dan, om mijn haar op te scheren en rare patronen in te laten scheren.” Zijn zusje reageerde daarop met de woorden: “Je bent nu net zo’n snelle Hagenees.” Die opmerking bleef hangen.
Van grap naar artiestennaam
Hoewel Lars zich niet als Hagenees zag, was hij in die tijd juist op zoek naar een geschikte rapnaam. De bijnaam die zijn zusje hem gaf, bleek perfect te passen. Niet alleen vanwege zijn kapsel, maar ook omdat hij in zijn vriendengroep bekendstond als iemand die snel aangeschoten raakte. Zo werd Snelle geboren – een naam met humor, spontaniteit en een vleugje zelfspot.
FOTO: AVROTROS
Uit andere media