Ben Saunders 05122024 Ajdj (14)

© AJDJ

Hierom kiest Ben Saunders bewust voor gezin boven roem

Ben Saunders brak in 2011 door als winnaar van de allereerste editie van ‘The Voice of Holland’. Miljoenen mensen zagen hem zingen, zijn agenda stroomde vol en de zanger werd van hot naar her gesleept.

Vijftien jaar later ziet het leven van Ben Saunders er heel anders uit. Tegenwoordig draait het vooral om zijn gezin, zijn tattooshop en de rust die hij vroeger nauwelijks kende.

Ben Saunders is nu gelukkiger

Als Party hem vraagt of hij nu gelukkiger is dan tijdens zijn grote doorbraak, hoeft Ben Saunders niet lang na te denken.

“Ja, honderd procent. Kijk, die tijd was geweldig en ik ben daar super dankbaar voor, maar het was ook heel heftig. Ik was continu onderweg, continu bezig met m’n telefoon, social media, optredens, interviews. Je bent eigenlijk nooit echt thuis.”

Ben Saunders 05122024 Ajdj (37)
Lees ook Ben Saunders radeloos na mislukte operatie

Tegenwoordig brengt Ben Saunders zijn negenjarige zoon Benji iedere ochtend naar school. “Nu ben ik thuis, ik ben echt aanwezig. Dat vind ik veel belangrijker geworden.”

Een volledige terugkeer naar het artiestenleven ziet de zanger daarom niet zitten. “Als ik echt honderd procent voor muziek was gegaan, dan had ik mijn kinderen bijna niet gezien. Dat meen ik serieus. Ik heb altijd tegen mijn vrouw gezegd: muziek is leuk, optreden is leuk, maar mijn gezin gaat voor.”

Zoon Benji treedt in zijn voetsporen

Benji lijkt ondertussen een ander talent van zijn vader te hebben geërfd. “Onze zoon Benji is negen en helemaal gek van tatoeëren. Hij heeft gewoon zijn eigen tattoomachine. Alleen zit er geen echte naald in, maar een balpen.”

Eén keer per jaar mag Benji zijn vader wél met echte inkt tatoeëren. “Op zijn verjaardag mag hij mij altijd tatoeëren. Op mijn duim heeft hij iets gezet. Dat vind ik juist de leukste tattoos die ik heb.”

Terugkijken op ‘The Voice’

Muziek blijft onderdeel van het leven van Ben Saunders. Hij heeft nieuwe singles klaarliggen en droomt van een album met ouderwetse soulcovers. Zijn winst in ‘The Voice of Holland’ blijft ondertussen een bijzonder hoofdstuk.

“Ik deed eigenlijk helemaal niet serieus mee. Mijn broer had me opgegeven.”

Zelfs zijn beroemde auditienummer ‘Use Somebody’ koos Ben Saunders zonder lang na te denken van een lijst. “Dus ik wees letterlijk het bovenste nummer aan.”

Wat begon als een spontaan avontuur, kreeg een onverwachte afloop. “Het begon als een leuk dagje uit en uiteindelijk veranderde het mijn hele leven.”

Vorig jaar nog bracht Shownieuws een bezoek aan de tattooshop van Ben Saunders:

Uit andere media


Andries Jelle de Jong

Andries Jelle de Jong (Drachten, 1977) is als afgestudeerd Neerlandicus tien jaar werkzaam geweest als docent Nederlands in het voortgezet onderwijs. In 2001 deed hij mee aan Big Brother, in 2006 aan Temptation Island. Sinds 2002 werkt hij als journalist in de showbizz- en sportwereld. Hij schrijft en fotografeert voor meerdere tijdschriften en kranten.

Meer van Andries Jelle