Janine Abbring Nlb 23027150

© NL Beeld

Janine Abbring openhartig over haar perfectionisme en grote levensverandering…

Janine Abbring (50) staat opnieuw volop in de belangstelling met het allerlaatste seizoen van ‘VPRO Zomergasten’. De presentator, programmamaker en tekstschrijver vertelt openhartig over haar perfectionisme, haar grote droom in Drenthe en de beslissing die haar leven veranderde. Ook onthult ze welk heel ander beroep ze stiekem nog weleens zou willen proberen.

Voor Janine Abbring is het maken van ‘Zomergasten’ een flinke klus. In een interview met ‘Libelle’ vertelt ze dat vooral het loslaten van haar perfectionisme een uitdaging blijft. Wanneer er vroeger een schrijver te gast was, las Janine naar eigen zeggen zijn of haar volledige oeuvre. Dat kostte ontzettend veel tijd en valt tegenwoordig niet meer te combineren met haar andere werkzaamheden.

Perfectionisme blijft een valkuil

“Mijn perfectionisme is altijd een valkuil geweest”, erkent Janine. Door alles extreem goed voor te bereiden dacht ze lange tijd haar onzekerheid onder controle te kunnen houden. Inmiddels beseft ze dat dit niet werkt. “Maar dat is natuurlijk een illusie.”

Droomhuisje in Drenthe

Naast haar televisiewerk is Janine Abbring momenteel druk met een langgekoesterde droom. Ze heeft een klein boshuisje in Drenthe gekocht. Als echte noorderling speelde ze al langer met het idee ooit terug te keren naar het noorden.

Het 71e Boekenbal In Het Internationaal Theater Amsterdam
Lees ook Janine Abbring over afscheid van ‘Zomergasten’: “Fijn dat ik het licht mag uitdoen”

Voorlopig is van ontspannen in de natuur alleen nog weinig sprake. Het huisje wordt grondig verbouwd en dat verloopt niet helemaal zonder problemen. Janine vertelt lachend dat het project “een hoop gehannes” oplevert. Zelfs de aannemer blijkt niet altijd te komen opdagen.

Cruciale beslissing

Een belangrijke beslissing nam Janine al toen ze begin twintig was. Ze werkte destijds bij een regionale omroep en kreeg daar taken die ze niet leuk vond. Toen haar baas haar voorhield dat werk nu eenmaal niet altijd leuk kon zijn, trok Janine haar eigen conclusie.

Ze besloot haar baan op te zeggen. Een spannende stap, maar eentje waarvan ze nog altijd geen spijt heeft. Sindsdien heeft ze naar eigen zeggen altijd geprobeerd werk te doen waarvan ze daadwerkelijk plezier kreeg.

Pottenbakken in haar boshuisje

Toch bestaat er nog een totaal ander beroep dat Janine Abbring aantrekkelijk lijkt. Ze fantaseert erover om goed te leren pottenbakken en mooie serviezen te maken.

Het ideale plaatje heeft ze zelfs al voor ogen: werken vanuit haar boshuisje, met haar hond naast zich en verder nergens naartoe hoeven. Vervolgens zou ze haar zelfgemaakte serviezen voor veel geld willen verkopen. Er is alleen nog één klein praktisch probleem, geeft Janine toe: “Alleen heb ik nog nooit een pot gebakken.”

Uit andere media


Andries Jelle de Jong

Andries Jelle de Jong (Drachten, 1977) is als afgestudeerd Neerlandicus tien jaar werkzaam geweest als docent Nederlands in het voortgezet onderwijs. In 2001 deed hij mee aan Big Brother, in 2006 aan Temptation Island. Sinds 2002 werkt hij als journalist in de showbizz- en sportwereld. Hij schrijft en fotografeert voor meerdere tijdschriften en kranten.

Meer van Andries Jelle