Jennifer Hoffman over daten met Amerikaanse en Nederlandse mannen
13 maart 2026
Jennifer Hoffman merkt duidelijke verschillen tussen daten in Nederland en in de Verenigde Staten. In gesprek met ‘Nouveau’ vertelt ze dat daten met Amerikaanse mannen “heel anders” is.
Jennifer Hoffman heeft naar eigen zeggen drie heel verschillende Amerikaanse mannen gedatet en baseert haar vergelijking op die ervaringen. Vooral in hoe directheid wordt opgevat, ziet Jennifer een groot contrast.
Lees ook: Jennifer Hoffman twijfelt over huwelijk: ‘je weet het nooit’
Nederlandse mannen en het gemis aan ‘game’
Jennifer zegt: “Ik ben maar weinig Nederlandse mannen tegengekomen die nog ‘game hebben’. Ze zijn misschien bang voor afwijzing, of wij Nederlandse vrouwen zijn te assertief of bot. Dat open en eerlijke in mijn houding vonden mannen in Amerika juist een verademing. Bij Nederlandse mannen dacht ik vaak: kom op, laat het weten als je geïnteresseerd bent. Niet dat halfbakken gedoe steeds. Of het gebeurde juist dat Nederlandse mannen arrogant waren en op me afstapten met het idee: je ziet mij en nou val je in katzwijm. En dan zijn er nog allerlei leuke mannen die te verlegen zijn. Ik viel vaak op zo’n ‘wingman’. Als ik vroeger uit ging en er kwam een gast op me af die cool deed, stond er vaak iemand naast zich te generen voor zijn vriend. Daar viel ik op.”
De partner die ineens precies klopte
Haar half-Amerikaanse, half-Franse partner ontmoette Jennifer niet in Amerika, maar op een festival. Daar bleek hij opvallend dicht bij haar wensen te komen: “Ik wil een Viking die niet in mijn werkveld zit!’ Ik heb het geschreeuwd, ja. Hij moest van zeilen houden en misschien ook kunnen skiën. Liefst van Franse afkomst zijn, maar ik spreek slecht Frans, dus doe toch maar Engels. Niet lang daarna kwam er tijdens een festival een man met viking looks op me af en begon een praatje. ‘So you’re American’, zei ik. ‘Half American-half French’, antwoordde hij.” Jennifer dacht eerst nog dat vrienden hem hadden gevraagd om te doen alsof, maar volgens haar klopte het echt: “Misschien heeft een voorouder meegeluisterd en die dacht: ja, check en check, dit kan ik regelen.”
Bron: Nouveau. Foto: ANP
Uit andere media