Mijn Party

Marco Schuitmaker

Marco Schuitmaker blikt terug op ‘Stars on Stage’

Afgelopen zaterdag moest Marco Schuitmaker het programma ‘Stars on Stage’ verlaten. Daar was hij zes afleveringen in te zien.

In het programma leren verschillende bekende Nederlanders hoe het is om te worden opgeleid tot musicalster.

De laatste dans

In zijn laatste aflevering, die focuste op dans, trad Marco op met het nummer ‘Hoofd in de wolken’ uit Grease. Hij gaf na zijn performance aan dat hij het “te gek” vond en dat hij niet had verwacht dit ooit te gaan doen. Nog nooit eerder had hij op het podium gedanst. Maar met de begeleiding die hij kreeg, kan je veel leren. Zo geeft hij aan. Hij heeft het over de begeleiding van onder andere Lucia, van onderwijsinstituut Lucia Marthas.

Choreografie

En die lessen hebben we gezien. De zanger kwam een uur te laat aan bij het oefenen, met een sjaal om. “Dat sjaaltje mag meteen af, want je gaat dansen” aldus Lucia. Wanneer het aankomt op dansen met vrouwen, vindt Marco vrouwen aanraken nog een beetje spannend, volgens haar. Daarom daagt ze hem uit met duetjes. “Mag ik nog weg?” lacht Marco. Maar al snel begint hij te ontdooien en is Lucia trots. Ze heeft hem zien groeien, sluit ze af.

De tekst gaat door na de clip

Na het optreden

In de jury van het programma zitten standaard Albert Verlinde en Paul de Leeuw. Albert begint na Marco’s optreden met het commentaar: “In het begin kon je nauwelijks over het podium heen lopen en nu beweeg je over het podium. Je begint het onder controle te krijgen. Dat maakt je absoluut niet de beste danser, maar je weet wel gebruik te maken van dat je niet de beste danser bent. Binnen jouw mogelijkheden heb je je beste beentje voorgezet.” Gastjury Igone de Jongh vult aan: “Ik snap dat je heel erg je best hebt gedaan en je hebt een heel goed optreden gegeven.” Ze benoemt wel het grote verschil met het vorige optreden, dat uit meer dans bestond dan Marco zijn optreden. Paul sluit af: “Je hebt een ontwikkeling gemaakt van hier tot Otterloo, ver weg.” Hij noemt de performance geweldig en geloofwaardig.

Lees ook: Wauw: vijf diamanten en gouden awards voor Marco Schuitmaker!

The final curtain

Uiteindelijk staat Marco samen met cabaretier Rayen Panday in ‘The final curtain’. Ze zingen allebei nog een stukje van hun optreden en dan is het aan het publiek om te stemmen wie mag blijven. Voordat het zover is vertelt Marco dat hij heel erg heeft genoten, met iedereen samen. Het was een geweldige ervaring. Wanneer blijkt dat hij afvalt vult hij nog aan: “Het was geweldig, zoveel mooie dingen geleerd. Dankjewel.”

Reactie van Marco

Gisteren sprak de zanger nog even met RTL Boulevard: “Ontzettend jammer, ik heb echt onwijs genoten van het avontuur.” Over zijn optreden: “Ik had best veel om te doen. Met dansers, liften en een hele choreo. Ik heb heel veel respect gekregen voor het musicalvak.”

FOTO: ANP

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend, Party en Royalty en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien