Monique Westenberg deelt werk flexibel in om thuis te zijn voor zoontje Dré
25 april 2026
Monique Westenberg richt haar leven zo in dat ze er zoveel mogelijk kan zijn voor zoon André. Als content creator kiest ze bewust voor flexibel werk, zodat ze haar dagen kan afstemmen op het ritme van haar kind.
Monique Westenberg won eerder de Fabulous Mama’s Solo Mom of the Year Award vanwege haar inzet. Voor haar staat één ding centraal: aanwezig zijn in het dagelijks leven van Dré.
Lees ook: Monique Westenberg kijkt uit naar ontmoeting Noa Braaf
Dag in dienst van haar zoon
Rond twee uur houdt de dag voor Monique nog lang niet op, vertelt ze aan Fabulous Mama. Dan vertrekt ze naar het schoolplein om Dré op te halen, waarna alle aandacht naar hem gaat. “Vanaf het moment dat ik Dré ophaal, ben ik er alleen nog voor hem,” zegt ze. “Ik sta eigenlijk, zoals elke ouder, de hele dag in dienst van mijn kind. Vanaf ’s ochtends ben ik aan het plannen en rennen, en dan moet ik rond twee uur weer richting het schoolplein. Daarna begint het pas.” Een middag met een vriendje, trek in iets lekkers en daarna het vaste avondritueel: volgens Monique dendert het gezinsleven altijd door. “Dan komt er een vriendje mee naar huis en gaat het: ‘Mogen we een pannenkoek?’, ‘Mogen we een ijsje?’ En als dat vriendje weer weg is, begint het avondritueel. Het is een soort achtbaan die maar doorgaat. Maar ja, dat hoort er ook bij.”
Tekst gaat verder onder video.
Werk dat past bij haar leven
Dat Monique Westenberg weinig tijd voor zichzelf overhoudt, is een bewuste keuze. Daarom werkt ze als content creator, met samenwerkingen via Instagram die ze flexibel kan plannen. “Mensen denken soms dat zo’n samenwerking iets is wat je even tussendoor doet, maar er gaat best veel werk in zitten. Samen met mijn manager kijk ik eerst of een merk echt bij mij past. Daarna maken we een concept, ga ik de content opnemen en wordt alles geëdit.”
Altijd thuis willen zijn
Die manier van werken sluit aan bij wat Monique nu het belangrijkst vindt. Ze wil niet alleen thuis zijn als Dré uit school komt, maar ook bij zijn sporten en muzieklessen zijn. “Het geeft me de vrijheid om mijn werk flexibel in te delen en vooral veel thuis te zijn. Dat is voor mij op dit moment het allerbelangrijkste. Ik wil er zijn als hij uit school komt, maar ook bij sporten en muziekles. Als ik terugdenk aan mijn eigen jeugd, weet ik nog hoe fijn het was dat mijn moeder er altijd was. Dat gun ik hem ook.”
Uit andere media