Ranking The Stars Foto: Annemieke Van Der Togt

Patty Brard fileert kritiek op Ranking The Stars

De kijkcijfers van ‘Ranking The Stars’ vallen tegen. Aan de tafel van ‘Shownieuws’ werd daarover gediscussieerd met Patty Brard, die al jaren bij het programma betrokken is.

Volgens mediadeskundige Tina Nijkamp is ‘Ranking The Stars’ niet op de juiste plek ondergebracht bij ‘RTL 4’. Ook zou het format zijn glans hebben verloren en worden er minder harde grappen gemaakt. Aan tafel klinkt verder dat het format mogelijk niet meer in de smaak valt, maar over de oorzaak verschillen de meningen.

Lees ook: Spectaculaire namen in nieuw seizoen van ‘Ranking the Stars’

Zender en plek ter discussie

Tina denkt dat ‘Ranking The Stars’ allereerst op de verkeerde plek zit bij ‘RTL 4’; een plek als ‘Videoland’ of ‘RTL 5’ zou beter passen. Daarnaast noemt ze het format “uitgewrongen” en wijst ze op de zachtere toon in de grappen van tegenwoordig. Tina wijst ook op eerdere tegenvallende kijkcijfers van Paul de Leeuw: “Wellicht past hij op dit moment beter bij Omroep MAX.” De ‘Shownieuws’-tafel is het daar niet mee eens en ziet Paul niet als oorzaak, maar signaleert wel dat het concept mogelijk minder raakt.

Tekst gaat verder onder video.

Patty verdedigt presentator en cast

Patty ziet geen probleem. Ze zegt dat ze met veel plezier aan het programma meewerkte en weerlegt het idee dat de presentator het probleem is. Over Paul: “Zit heerlijk in zijn vel, zestien kilo afgevallen, heeft vier keer Ahoy gedaan, heeft daarbij ook nog ‘De Vrienden Van Amstel’ veertien dagen gedaan.” Ook de vermeende onbekendheid van de BN’ers wuift ze weg: “Als mensen de kandidaten niet kennen, dan moeten ze misschien een keer naar een andere soort televisie kijken dan alleen het kastje dat ze zelf aan de muur hebben hangen. Of niet kijken.”

Het bredere kijkplaatje

Patty benadrukt dat er ook veel later wordt teruggekeken en dat de zender een bewuste keuze heeft gemaakt: “Dit is besteld omdat ze weten dat het op RTL 4 uitgezonden kan worden, dat je daarna ook nog met uitgesteld kijken tegen een miljoen aan hangt en dat het heerlijk wegkijkt op Videoland op een lekkere zondagmiddag.”

Foto: Annemieke van der Togt – Togtstrip Fotografie

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien