Patty Brard

© Getty

Patty Brard helpt rokers van hun sigaret af

Patty Brard (71) weet uit eigen ervaring hoe moeilijk het is om definitief te stoppen met roken. Inmiddels heeft de presentatrice al acht jaar geen sigaret meer aangeraakt. Tijdens Stoptober zet ze haar ervaring in om anderen te helpen hetzelfde voor elkaar te krijgen.

Dit jaar is Patty Brard een van de bekende gezichten van het Stoptober Supportteam. Oktober staat traditiegetrouw in het teken van Stoptober: de campagne waarbij rokers worden uitgedaagd om 28 dagen lang geen sigaret op te steken.

Patty Brard weet hoe moeilijk stoppen is

Voor Patty is dat een onderwerp dat haar persoonlijk raakt. Ze rookte vroeger zelf, maar besloot acht jaar geleden voorgoed met de sigaretten te stoppen. “Daarom komt het echt uit mijn hart om anderen te steunen. Doe het voor jezelf!”, moedigt ze deelnemers aan.

Bekende Nederlanders bieden steun

Patty Brard staat er tijdens Stoptober niet alleen voor. Ook voormalig kickbokser Remy Bonjasky, influencer Lotte van Eijk en Koen Pieter van Dijk maken deel uit van het Supportteam.

Patty Brard 2026 C Getty Images
Lees ook Patty Brard keert terug met ‘Patty’s Posse 2.0’: ‘Nooit te oud om je leven compleet om te gooien’

Samen proberen ze mensen die deze maand stoppen op verschillende manieren te motiveren. Dat gebeurt online, maar ook tijdens de speciale Stoptober Supporttour. Juist op de moeilijke momenten moet de aanwezigheid van het team stoppers helpen om niet alsnog naar een sigaret te grijpen.

Patty weet immers dat het besluit om te stoppen één ding is, maar dat daadwerkelijk volhouden een heel andere uitdaging kan zijn.

‘Je staat er niet alleen voor’

Daarom wil Patty Brard vooral benadrukken dat deelnemers niet in hun eentje hoeven te worstelen wanneer de behoefte aan een sigaret toeslaat. “Als het even moeilijk wordt, weet dan dat je er niet alleen voor staat. Ik ga je de komende tijd helpen om door te zetten.”

Met haar eigen acht rookvrije jaren is Patty tegelijkertijd het bewijs dat stoppen wel degelijk vol te houden is. Haar belangrijkste boodschap aan de deelnemers is dan ook eenvoudig: probeer niet alleen die 28 dagen van Stoptober door te komen, maar gebruik de maand als het begin van een definitief afscheid van de sigaret.

Uit andere media


Meer van Redactie