Prinses Van Oranje 2024

Prinses Amalia zet Spanje op scherp: waar was kroonprinses Leonor?

Prinses Amalia (21) is groot nieuws in de Spaanse bladen, meldt ‘Shownieuws’. Zij zou haar leeftijdsgenoot, kroonprinses Leonor (19), hebben vernederd.

Het klinkt heftig, vertelt royaltydeskundige Justine Marcella, maar ze benadrukt meteen dat de Spaanse bladen niet bedoelen dat prinses Amalia zelf iets heeft gedaan. “Maar wel het feit dat ze afgelopen maandag aanwezig was bij die enorme herdenking van 80 jaar bevrijding van Auschwitz. Dat heeft indruk gemaakt. Internationaal ook.”

De nieuwe generatie royals
Justine legt uit dat prinses Amalia zelfs op de cover staat van een van de populairste tijdschriften van Argentinië, het geboorteland van haar moeder, koningin Máxima. Haar aanwezigheid bij de herdenking, als vertegenwoordiger van de nieuwe generatie royals, riep in Spanje de vraag op waarom hun eigen kroonprinses, Leonor, ontbrak. “Ze vinden dit een miskeuze van de koning en koningin van Spanje.”

‘Had haar toch even teruggehaald’
Volgens Justine kon Leonor er niet bij zijn omdat ze vanwege haar opleiding bij de marine op een schip zat. “Maar de Spaanse media denkt: had haar toch even teruggehaald.”

Bekijk hieronder het fragment uit ‘Shownieuws’:

Foto: RVD
Beeld: Talpa

Uit andere media


Meer van Menno