Sam Hagens blijft trouw aan WNL: “Ik heb het hier nog erg naar mijn zin”
17 juli 2026
Sam Hagens begint aan een nieuw seizoen van ‘Goedenavond Nederland’ en kijkt met veel plezier uit naar het avontuur. Toch zal hij één ding missen: de samenwerking met zijn vaste tv-partner.
Sam Hagens neemt afscheid van Welmoed
Na anderhalf seizoen komt er een einde aan het presentatieduo van Sam Hagens en Welmoed Sijtsma. In een interview met de Leeuwarder Courant vertelt Sam Hagens dat hij haar vertrek jammer vindt.

“Ik heb nog helemaal geen afscheid van haar genomen,” zegt hij. “Onze dynamiek ga ik missen. Vorige zomer werden we in het diepe gegooid en ons werd gevraagd een aantal weken ‘Goedenavond Nederland’ te presenteren op het tijdslot van het best bekeken ‘Bar Laat’.”
Volgens Sam Hagens groeide het duo juist door die uitdaging snel naar elkaar toe.
“Ik heb het bij WNL nog erg naar mijn zin”
Hoewel Welmoed Sijtsma koos voor een nieuwe uitdaging bij RTL, kwam die overstap voor Sam nooit serieus in beeld. In de Leeuwarder Courant legt hij uit waarom.
“Het was heel raar. Ik had een pilot opgenomen en nog geen uur later hing RTL Boulevard al aan de lijn. Maar ik heb het bij WNL nog erg naar mijn zin.”
De presentator benadrukt dat hij zich prettig voelt bij zijn huidige werkgever en dat hij graag verschillende journalistieke programma’s blijft maken.
Nieuw seizoen, nieuwe uitdagingen
Het komende seizoen van ‘Goedenavond Nederland’ wordt volgens Sam Hagens inhoudelijk iets anders dan vorig jaar. Er zal meer ruimte zijn voor debat en politieke actualiteit, mede vanwege de naderende Prinsjesdag.
Daarnaast krijgt het programma een vaste poule van gasten en schuiven regelmatig bekende gezichten aan, onder wie Fidan Ekiz en Elif Isitman.
Zelfstandig verder
Voor Sam Hagens breekt daarmee een nieuwe fase aan. Waar hij de afgelopen tijd een succesvol duo vormde met Welmoed Sijtsma, staat hij nu vaker op eigen benen.
Dat ziet hij vooral als een mooie uitdaging. “Ik moet het straks op eigen kracht doen en dat vind ik spannend,” zegt Sam Hagens in de Leeuwarder Courant.
Met zijn enthousiasme voor journalistiek én zijn vertrouwen in WNL lijkt de presentator voorlopig nog lang niet uitgekeken op zijn huidige werkgever.
In onderstaande video spreken Welmoed Sijtsma en Sam Hagens over hun over laatste weken samen…
Uit andere media