Jet De Nijs, Vrouw Van Rob, In Theaterzaal

Waarom Jet de Nijs meedoet aan No Way Back VIPS…

Tot aan zijn overlijden op 16 maart 2025 zorgde Jet de Nijs vijf jaar lang 24 uur per dag voor haar man, zanger Rob de Nijs, die leed aan de ziekte van Parkinson. Hij werd 82 jaar. Met haar deelname aan het tv-programma No Way Back VIPS doet Jet nu weer iets voor zichzelf. Tegen Party zegt ze: “Hele dagen op de bank zitten wegkwijnen schiet ook niet op.”

Jet, na vijf jaar waarin je dag en nacht zorgde voor Rob, doe je met je deelname aan No Way Back VIPS weer iets voor jezelf. Kun je uitleggen waarom je voelde: hier móét ik ‘ja’ tegen zeggen?

“Ik ben vorig jaar zomer benaderd of ik aan No Way Back VIPS mee wilde doen. In eerste instantie heb ik gezegd: ik ben niet gek, dat ga ik gewoon niet doen. Nee, daar ben ik nog helemaal niet aan toe. Ik ben er niet fit genoeg voor en ik zit mogelijk niet eens in de meest stabiele fase van mijn leven nu. Maar gaandeweg dacht ik: ja, maar waarom zou ik het eigenlijk niet doen? Het is misschien juist nu wel de beste tijd ervoor, want ik zit in een soort vacuüm. Hele dagen op de bank zitten wegkniezen schiet ook niet op. En toen dacht ik: weet je, ik doe het gewoon. Ik ga ervoor. Ik ben ter voorbereiding gaan sporten en kilometers gaan lopen en dat heeft mij heel veel gebracht. Ik dacht toen ook direct aan hoe artsen mensen stimuleren om in beweging te komen, omdat bewegen zo belangrijk is, ook voor het brein. In beweging komen is mijn redding geweest.”

Ons hele gesprek met Jet de Nijs staat deze week in de gloednieuwe Party!

Foto: ANP

Uit andere media


Meer van Redactie