Prinses Beatrix Bij Interreligieuze Netwerk In Vrijheid Verbonden

88 jaar en topfit: dit is het geheim van prinses Beatrix!

Beatrix werd onlangs 88 jaar, maar van stilzitten is bij haar nog altijd geen sprake. Vorig jaar legde ze naar schatting zo’n 25 publieke werkbezoeken af en daarbij oogde ze opvallend vitaal en betrokken.

Het geheim van prinses Beatrix lijkt te zitten in discipline en nieuwsgierigheid. Beatrix staat bekend om haar ijzeren dagritme, haar grote dossierkennis en haar oprechte interesse in mensen. Daarnaast blijft ze lichamelijk actief, wandelt ze veel en bewaakt ze haar rustmomenten. Ze kiest haar verplichtingen zorgvuldig, maar als ze ergens verschijnt, is ze volledig aanwezig. Die combinatie van scherp blijven, bewegen en doen waar je energie van krijgt, lijkt haar kracht.

Goed gevulde agenda

Prinses Beatrix mag dan inmiddels al bijna dertien jaar geen koningin van Nederland meer zijn, achter de geraniums zitten doet ze geenszins. ”Ze doet alleen nog maar de dingen die ze zelf interessant en leuk vindt. Ze heeft een goedgevulde agenda, waar ze zich heel prettig bij voelt”, weet Sander Paulus van ’RTL Nieuws’ bij ’Blauw Bloed’. Haar gevorderde leeftijd weerhoudt Beatrix er niet van om er nog regelmatig op uit te trekken. ”Ze heeft een paar goede doelen waar ze zich heel erg bij betrokken voelt en die ze niet in de steek wil laten. Denk aan Jantje Beton en het Spierfonds waar ze zich nog steeds heel erg sterk voor maakt. Die dingen laat ze gewoon niet liggen.”

Glaasje witte wijn

Vanaf de zijlijn toekijken is dus niks voor prinses Beatrix, zelfs al het gaat om het wel en wee van de vaderlandse politiek. ”Bij vergaderingen op Paleis Noordeinde steekt ze ook regelmatig gewoon de hand op.” De prinses gaat daarnaast nog regelmatig naar balletuitvoeringen en werd twee weken geleden nog gespot bij Jumping Amsterdam. Samen met prinses Margarita genoot ze tijdens de dressuur- en springwedstrijden tussendoor ook nog van een glaasje witte wijn. Prinses Beatrix mag dan niet langer zelf paardrijden sinds ze een paar jaar geleden haar pols brak tijdens het skiën, ze is nog altijd zo’n fan van de paardensport, dat ze alle grote paardensportevenementen afgaat.

Schilderen & boetseren

Verder schildert en boetseert de prinses thuis nog volop in haar atelier en reist ze regelmatig naar haar Toscaanse vakantievilla Rocca dei Draconi. Zo laat Beatrix al met al duidelijk zien wat haar geheim is: actief blijven en genieten. En op dat genieten staat nou eenmaal geen leeftijdslimiet. Gelijk heeft de prinses!

Foto: ANP

Uit andere media


Meer van Onno