Prinses Laurentien Talpa

© Talpa & AJDJ

Johan Vlemmix neemt het op voor prinses Laurentien na ophef: ‘Haar woorden worden uit hun verband getrokken’

Prinses Laurentien (60) ligt onder vuur vanwege uitspraken over de taalontwikkeling van kinderen. Haar samenwerking met Kruidvat leidde tot een opmerkelijke discussie, waarbij royaltykenner Jeroen Snel zich kritisch uitliet over haar boodschap. Koningshuisliefhebber Johan Vlemmix (66), die de prinses persoonlijk kent, begrijpt weinig van alle ophef. Tegenover Party neemt hij het nadrukkelijk voor haar op.

Tijdens de Kinderboekenweek bezocht prinses Laurentien een filiaal van Kruidvat in Den Haag. Daar las ze samen met basisschoolleerlingen uit Spot On!, een boek dat ze met Lizzy van Pelt ontwikkelde. Het initiatief maakt deel uit van een samenwerking tussen Kruidvat en haar Number Five Foundation, die zich onder meer inzet voor taalvaardigheid en gelijke kansen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Johan Vlemmix 08092024 Ajdj (21)

Kritiek op prinses Laurentien

Laurentien benadrukte tijdens het bezoek dat kinderen zich moeten kunnen uitdrukken in ‘de taal van hun hart’. Dat kan Nederlands of Fries zijn, maar bijvoorbeeld ook Turks of Arabisch. Vooral die laatste opmerking schoot bij royaltykenner Jeroen Snel in het verkeerde keelgat. Hij plaatste vraagtekens bij de boodschap, gezien de taalachterstanden waarmee sommige kinderen kampen.

Johan Vlemmix verdedigt Laurentien

Johan Vlemmix, die al jarenlang een groot bewonderaar van het Koninklijk Huis is, vindt de kritiek op de prinses onterecht. Hij heeft Laurentien meerdere keren ontmoet en is bijzonder positief over haar.

Prinses Laurentien Leest Voor Met Kinderen In De Kruidvat
Lees ook Justine Marcella neemt het op voor prinses Laurentien na discussie over leesproject

Johan zegt in Nieuwe Revu: ‘Ik heb haar best vaak gesproken en ze komt ook altijd naar me toe. Ik vind haar echt het meest positieve lid van de koninklijke familie. Ik heb liedjes voor het huwelijk gemaakt en ik ken haar dochter Eloise toevallig ook goed. Ik ben een keer op uitnodiging naar een tentoonstelling geweest en heb selfies met haar gemaakt.’

‘Een beetje dom’

Volgens Vlemmix wordt er te veel gewicht toegekend aan de uitspraken van Laurentien.

‘Haar woorden worden nu ook uit hun verband getrokken, ik ken haar daar veel te goed voor. Soms kiezen mensen gewoon niet helemaal de juiste woorden of leggen ze iets niet helemaal goed uit. Ik moet daarbij denken aan die beroemde uitspraak van Máxima over Willem-Alexander: het was een beetje dom. Zo zie ik dit eigenlijk ook. Het was misschien niet handig gezegd, maar ik geloof op geen enkele manier dat er van haar kant een verkeerde bedoeling achter zat.’

Video: Talpa

Uit andere media


Andries Jelle de Jong

Andries Jelle de Jong (Drachten, 1977) is als afgestudeerd Neerlandicus tien jaar werkzaam geweest als docent Nederlands in het voortgezet onderwijs. In 2001 deed hij mee aan Big Brother, in 2006 aan Temptation Island. Sinds 2002 werkt hij als journalist in de showbizz- en sportwereld. Hij schrijft en fotografeert voor meerdere tijdschriften en kranten.

Meer van Andries Jelle