Rechtszaak Tegen Zanger Marco Borsato

OM seponeert smaadzaak Marco Borsato wegens gebrek aan bewijs

Het Openbaar Ministerie heeft de smaadzaak die Marco Borsato aanspande tegen twee vrouwen geseponeerd wegens gebrek aan bewijs. De klacht volgde op de zedenzaak waarin de zanger eerder verdachte was.

In 2021 deed een inmiddels 26-jarige vrouw aangifte dat Marco Borsato haar aan borsten en billen zou hebben betast. Twee maanden geleden volgde vrijspraak wegens gebrek aan “wettig en overtuigend bewijs”. Kort na de aangifte legde de zanger een tegenaangifte neer wegens aantasting van zijn naam en eer.

Lees ook: John Ewbank reageert niet op Marco Borsato: ‘zeer opmerkelijk’

Gebrek aan aanknopingspunten

Het OM ziet te weinig bewijs tegen de moeder en noemt het dossier zonder kansrijke aanknopingspunten voor nader onderzoek. Over de dochter stelt het OM dat er onvoldoende aanwijzingen zijn voor een verdenking van een strafbaar feit. Daarmee ontbreekt de basis om tot vervolging over te gaan.

Wens van Marco Borsato woog mee

De tegenaangifte bleef liggen zolang de zedenzaak liep. Begin februari liet de zanger via zijn advocaten weten de vervolging niet te willen doorzetten; die wens is door het OM meegewogen naast de eigen beoordeling. Het OM schrijft: “De man uit Alkmaar heeft begin februari, via zijn advocaten, aan het OM laten weten de vervolging niet te willen doorzetten. Deze wens heeft het OM – naast de eigen beoordeling van de feiten – in de afdoeningsbeslissing meegewogen.”

Foto: ANP

Uit andere media


Evelien Berkemeijer

Evelien is online redacteur voor Weekend en Party en heeft haar telefoon vastgeplakt aan haar hand. Wanneer ze opkijkt van sociale media, dan meestal naar haar poes Pluis (die een eigen Tiktok heeft).

Meer van Evelien